PROTEZIONE CIVILE - CIVILNA ZAŠTITA

Autor: Administrator , 13. 12. 2022.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi stoje i na otvorenom

Oggi a scuola ci hanno fatto visita i rappresentanti delle forze operative della Protezione Civile cittadina.

Durante un ricco e avvincente laboratorio ci hanno fatto conoscere quanti e quali pericoli stanno in agguato quasi a livello quotidiano e dei quali forse non siamo sempre consapevoli.

Ci hanno presentato pure il gioco "La terra dei rischi" ideato in collaborazione con l'UNICEF tramite il quale si cerca di educare gli alunni a prevenire o, in caso di necessità, a gestire vari pericoli e incidenti.

Abbiamo imparato come dobbiamo comportarci in caso di incendio, alluvione e terremoto.

Grandissimo interesse ha suscitato la lezione pratica che vedeva coinvolti gli stupendi cani da ricerca e soccorso.

Abbiamo imparato tantissimo e ci siamo pure divertiti!

Danas nas je posjetilo Ravnateljstvo civilne zaštite, Područni ured civilne zaštite Rijeka te održalo edukativno-zabavnu aktivnost kojoj je cilj djecu educirati o pravilima i postupanjima ako se nađu na ugroženim područjima, kao i upoznavanje sa operativnim snagama sustava civilne zaštite.

Tijekom edukativno-zabavne aktivnosti djeci je predstavljena prezentacija o funkciji i uporabi broja 112 i mogućim rizicima od prirodnih i tehnoloških nesreća, a sve kako bi doznali kako se treba ponašati i postupati u slučaju pozivanja pomoći i pružanja osobne i uzajamne zaštite. Prezentirana im je igra „Zemlja rizika“, koja je nastala u suradnji s UNICEF-om i čiji je cilj na zanimljiv način djeci objasniti što oni kao dio zajednice mogu učiniti kako bi bili sigurniji u slučaju potresa, poplave i drugih nepogoda. Osim navedenoga prezentirani su također „Ruksak za katastrofe“,  „Policajac moj prijatelj“ kao i  oprema koju koriste državne postrojbe civilne zaštite.

U sklopu edukacije održana je i  pokazna vježba rada potražnog psa s ciljem edukacije o aktivnostima traganja i spašavanja te oprema koju koriste vodiči potražnih pasa.

Osim Područnog ureda civilne zaštite Rijeka, u edukaciji će  sudjelovali su djelatnici i dragovoljci  Državne intervencijske  postrojbe civilne zaštite, Službe Rijeka, te   Odjela prevencije Policijske uprave primorsko – goranske.

Puno smo naučili i zabavili se!

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 30. 5. 2014.